Jakie właściwości mają proszek i olejek amla?

amla.jpgAmla to roślina bardzo popularna w Indiach. Czy wiesz, że zawiera dużą dawkę witaminy C? Do tego idealnie sprawdza się podczas pielęgnacji włosów i skóry głowy. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Sprawdź, jak działają olejek i proszek amla.

Olejek amla – właściwości.

Produkty z zawartością owoców amla świetnie nadają się do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Mają intensywne działanie pielęgnacyjne, odżywcze i nawilżające. Amla wzmacnia cebulki włosowe i hamuje wypadanie włosów. Regeneruje końce włosów, odbudowuje zniszczone pasemka i dba o skórę głowy. Ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i antyseptyczne. Pomaga w walce z łupieżem i innymi chorobami skórnymi. Poza tym, olejek amla dodaje włosom objętości i blasku. Jest składnikiem wielu kosmetyków naturalnych, przeznaczonych do pielęgnacji skalpu. Może delikatnie przyciemniać kolor włosów.

Jak stosować olejek amla?

Olejek amla stosuje się przed myciem włosów. Jeżeli zależy ci na naprawdę rewelacyjnych efektach, aplikacje przeprowadzaj regularnie. Możesz zrobić olejowanie włosów i w ten sposób zadbać o skórę głowy i włosy jednocześnie. Aby olejek stał się bardziej plastyczny, przed zastosowaniem podgrzej go w kąpieli wodnej. Dużą dawkę kosmetyku wetrzyj w pasemka, końcówki i skórę głowy. Jeśli chcesz, aby składniki odżywcze szybciej się wchłonęły, załóż foliowy czepek i ręcznik. Olejek amla pozostaw na kilka godzin. Optymalne rezultaty uzyskasz wtedy, kiedy produkt pozostawisz na włosach na całą noc. Rankiem dokładnie umyj głowę delikatnym szamponem. Czynność powtórz tyle razy, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu olejku. Włosy pozostaw do wyschnięcia, a następnie ułóż fryzurę.

Proszek amla – co to takiego?

Owoce amli można kupić w postaci proszku. Ma on takie same właściwości jak olejek, jednak jego zastosowanie jest nieco inne. Wraz z proszkiem bhringraj lub henną tworzy skuteczną farbę do włosów. Z powodzeniem przyciemnia kolor pasemek i zmniejsza widoczność odrostów. Do tego dodaje objętości, poprawia skręt loków, zwalcza wolne rodniki i stymuluje wzrost włosów. Jak przygotować mieszankę farbującą z proszku amla i henny?

Z wodą wymieszaj jedną część amli i trzy części henny. Miksturę odstaw w ciepłe miejsce na około pięć lub sześć godzin. W tym czasie henna uwolni maksymalną ilość barwnika. Mieszanka powinna zmienić kolor z zielonego na khaki lub brązowy. Jeżeli chcesz, możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego. Dzięki temu twoje włosy będą rewelacyjnie pachniały. Amlę i hennę pozostaw na kilka godzin. Im dłuższy czas zabiegu, tym ciemniejszy odcień uzyskają twoje włosy. Po upływie ustalonego przez ciebie czasu, głowę dokładnie umyj. Pamiętaj, aby barwnik usunąć także ze skóry twarzy lub z uszu.

Amla świetnie sprawdzi się też jako odżywka do włosów i skóry głowy. Wymieszaj 100 gramów sproszkowanych owoców amli i około filiżankę wody. Mieszankę zaaplikuj na włosy i pozostaw na około 20 minut. Po upływie tego czasu produkt dokładnie zmyj. Pamiętaj, że amla przyciemnia kolor włosów. Z tego powodu nie jest polecana jasnym blondynkom, które nie chcą zmieniać koloru swoich pasemek.