Dabur amla – olej przeciwłupieżowy. Skuteczny?

olej-amla.jpgFirma Dabur słynie ze sprzedaży naturalnych olejków kosmetycznych, wzbogaconych wyciągami z indyjskich ziół typu amla, brahmi i bhringraj. Popularność zyskała dzięki olejkowi amla, który pokochały nie tylko hinduski. Produkt Amla od Dabur znalazł się na półkach kobiet na całym świecie. Firma postanowiła zatem iść za ciosem i wydała kilka innych wersji popularnego oleju amla. W ofercie znajdziemy m.in. olejek stworzony specjalnie dla dzieci, chłodzący olej amla, olejek dla blondynek z wyciągiem z amli i kompletem składników dbających o jasne pukle, oraz przeciwłupieżowy olejek amla, opatrzony niebieską zakrętką. Ta wersja została wzbogacona o składniki, które – podobnie jak wyciąg z amli – pomagają pozbyć się łupieżu. Olejek ma działać silniej niż „tradycyjny” olej amla i szybciej rozprawiać się z łupieżem na skórze głowy. Jak działa i co zawiera niebieska, przeciwłupieżowa wersja olejku do włosów amla od Dabur?

To, że olej Dabur Amla pomoże rozprawić się z łupieżem, nie podlega kwestii. Czy jednak zadba o skórę głowy i włosy? Amlę wzbogaca dodatkowo wyciąg z cytryny i olej z mięty pieprzowej, ale jednocześnie ich działanie zostaje zakłócone olejem mineralnym – czyli pochodną ropy naftowej. Ten składnik nie powinien w ogóle pojawiać się w kosmetykach, zwłaszcza tych, które nanosimy na delikatną skórę głowy i włosy. Kolejnym silnie wysuszającą kosmyki i skórę, szkodliwą substancją jest jednowodorotlenowy alkohol, czyli ethyl alcohol (ethanol). W składzie produktu widnieje też niewiele mówiąca nazwa „perfume” – nie wiadomo dokładnie, co się pod nią kryje – czy to jakiś dobry, wielowodorotlenowy alkohol, czy zakłócający prace skóry głowy i wysuszający alkohol jednowodorotlenowy? Nie sądzimy, abyś traciła czas, pieniądze (i włosy), aby to sprawdzić.

Jeśli zmagasz się z problemem łupieżu i jesteś gotowa sięgnąć po wszystko, byle tylko szybko się z nim rozprawić – wybierz tradycyjną, zielona wersje olejku amla od Dabur. Jest on stworzony w oparciu o naturalne ekstrakty i pozbawiony komedogennych, drażniących skórę substancji.